Основният фокус на това предложение е да бъдат прехвърлени на териториите на общините от области Перник и Кюстендил в обхвата на РИОСВ – София. То също е сметнато за „спешно“, поради кризите споменати и по-горе.
Относно тези промени има много неясноти – не става ясно при вливането на двете инспекции колко „изнесени работни места“ ще бъдат изнесени на
територията на област Перник и дали ще се запази сегашната численост на служителите, които ще работят на изнесени работни места в област Перник. Също така от предложението не е ясно какви и колко служители на изнесени работни места ще се занимават с опазване на дивата природа на териториите на области Перник и Кюстендил.
Имаме опасения за изпълнението на функциите на РИОСВ – София за опазване на околната среда на териториите на области Перник и Кюстендил, в случаите че броят на изнесените работни места е по-малък от сегашния брой на служителите в РИОСВ – Перник.
Изразяваме и несъгласието си, че едно толкова съществена промяна в структурата на РИОСВ се предлага за обществено обсъждане в период от едва 14 дни, вместо нормативно определените 30 дни.
Настояваме Министерство на околната среда и водите да прекрати процедурата по изменение на Правилника, да запази съществуващата структура РИОСВ –
Перник, вместо това да се фокусира върху качествено обучен персонал с висок експертен капацитет и материално обезпечен.
Loading...